Umów wizytę telefonicznie: 501 133 228

Profilaktyka i Higiena

W naszym gabinecie oferujemy zabiegi higieniczne jamy ustnej: profesjonalne czyszczenie zębów, lakowanie, fluoryzację i lakierowanie.

Profilaktyka stomatologiczna i odpowiednia higiena jamy ustnej zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych dziąseł, nadwrażliwości zębów, parodontozy oraz próchnicy. Regularne zabiegi oczyszczające i wzmacniające zęby pozwalają utrzymać zdrowe zęby przez wiele lat, a systematyczne wizyty u dentysty dają możliwość na wykrycie chorób w ich wczesnym stadium i szybkie zastosowanie leczenia.

Czyszczenie zębów

Zabieg oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym polega na usunięciu płytki nazębnej, czyli bakteryjnego osadu odkładającego się na zębach, z którego z czasem powstaje twardy kamień nazębny. Bakterie rozwijające się w płytce nazębnej i kamieniu atakują szkliwo oraz dziąsła, tworząc ubytki próchnicowe i stany zapalne. Regularne czyszczenie zębów u dentysty znacznie zmniejsza ryzyko występowania tych chorób.   Oczyszczone zęby są dodatkowo wzmocnione i zabezpieczane fluorem.

Lakowanie zębów (uszczelnianie bruzd)

Lakowanie zębów polega na uszczelnieniu zagłębień i szczelin występujących na zębach trzonowych i przedtrzonowych – w tych miejscach najwcześniej rozwija się próchnica. Po oczyszczeniu na zęby aplikowany jest płynny lek wypełniający bruzdy, który następnie ząb zostaje polimeryzowany lampą stomatologiczną.

Lakowanie zabezpiecza ząb i zapobiega powstawaniu próchnicy. Zabieg należy wykonać jak najszybciej po wyrżnięciu się zębów.

Fluoryzacja

Fluor jest bardzo ważnym pierwiastkiem, wzmacniającym szkliwo zęba. W połączeniu z tkanką zębową tworzą związki odporne na kwasy, które występują w jamie ustnej i chronią ząb przed ich szkodliwym działaniem. Fluoryzacja to proces dostarczania fluoru zębom w celu ich wzmocnienia. Polegający na aplikacji preparatów o dużej zawartości fluoru (pianek fluorowych, past, płynów)

Lakierowanie zębów

Popularną metodą wzmacniania zębów jest także stosowanie lakierów fluorowych. Podczas takiego zabiegu stomatolog lub higienistka, po oczyszczeniu zębów, nakłada ochronny lakier bezpośrednio na powierzchnie zębów.

Masz pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości – zadzwoń do nas!

Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

+48 22 321 65 55
501 133 228